יום חמישי, 18 באוגוסט 2022, כ"א אב ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

השייח אלבז קיבל עונש מאסר בפועל על פגיעה בעו״ד חנן חדד בעת מילוי תפקידו

יוסף אלבאז, לשעבר האימאם, קיבל עונש כבד הכולל מאסר בפועל על פגיעה קשה בעו"ד חנן חדד בעת מילוי תפקידו כעו״ד שבא לבצע צו שיפוטי בסמוך לבית העלמין החדש בלוד.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: עו"ד חנן חדד 

המתלונן עו"ד חנן חדד,  הגיע ביום  3.4.18  לפנה"צ למקום (ליד בית העלמין החדש) בלוד,  כדי לוודא ביצוע צו שיפוטי שניתן ע"י בית המשפט ביום 21.3.18  נגד עיריית לוד, אשר סללה כביש אספלט אשר בחלקו בוצע על קרקע פרטית השייכת ללקוחותיו של המתלונן עו"ד חנן חדד. במקום שהה הנאשם יחד עם אחרים הגם שהצו השיפוטי לא הופנה כנגדו מאחר והנאשם ידע כי הוא בנה ללא היתר מטבח ומחסן במקום שבו היה אמור להסלל הכביש בתוואי הנכון. 
עם הגיעו של המתלונן למקום , על רקע הסכסוך האמור ובמסגרתו הנאשם אמר למתלונן: "הכביש הזה לא ייסגר, לא יעזור לך, הגופה שלך תהיה פה ואנחנו ניסע עליה. אני אז... אותך. אני אדרוך על הגופה שלך" וסטר בפניו של המתלונן באמצעות ידו. משקפי הראיה של המתלונן נפלו ארצה ונשברו. לאחר מכן אחז השיח אבן גדולה, הטיח אותה בפניו של המתלונן וזרק את האבן עליו. 

שייח יוסף אלבאז

בית משפט השלום ברמלה פסק ביום 14.6.22 את דינו של תושב העיר לוד,  יוסף אלבאז, וגזר עליו 20 חודשי מאסר בפועל, בניכוי ימי המעצר מיום 3.4.18 עד 5.4.18 ושבעה חודשי מאסר על תנאי, והתנאי הוא שבמשך שלוש שנים ממועד שחרורו , הנאשם לא יבצע עבירת אלימות. פרט לעונשי המאסר, גזר כב' השופט על הנאשם לשלם לעד התביעה סך של 20,000 ש"ח בחמישה תשלומים חודשיים שווים ורצופים, החל מיום 1.8.22 כמו כן הושת על הנאשם קנס על סך 10,000 ש"ח בעשרה תשלומים שווים ורצופים החל מיום 1.9.22

הנאשם הורשע בביצוע עבירת האיומים בשל כך שאמר למתלונן "הכביש הזה לא ייסגר, אני אסע על הגופה שלך, הכביש הזה לא ייסגר, יישפך פה דם." 
ד. הנאשם הורשע בביצוע עבירה של פציעה תוך שימוש בנשק קר וזאת בשל החתכים שנגרמו למתלונן בפניו בעקבות הטחת האבן בפניו.

להלן עדויות אופי של שלושה עדים שהופיעו בבית המשפט:

א. מר מאיר ניצן: העיד שבשנים 2011 ועד 2013 שימש כראש עיריית לוד מכוח מינוי ממשרד הפנים ובאותה עת התוודע לנאשם בשל פעילותו הציבורית של האחרון כ-"אימאם" המסגד הגדול בלוד ונציג הקהילה הערבית מוסלמית שמתגוררת  בתחומי העיד לוד. מר ניצן העיד שמהיכרותו את הנאשם, האחרון פעל ליישוב 
סכסוכים אלימים בין משפחות ערביות בעיר וגילה אחריות ציבורית בהזדמנויות  שונות בכך שפעל למניעת חיכוכים מיותרים בין גורמי אכיפת החוק לבין הציבור 
הערבי בעיר. 
ב. מר עבדאללה אבו קישק: העיד שהוא משמש מזה כ-35 שנים ברציפות כיושב ראש  ועד הנאמנים של הווקף המוסלמי בעיר לוד. לכן, מכוח תפקידו והתפקיד המקביל  שמילא הנאשם כ-"אימאם" המסגד הגדול באותה עיר במשך שנים רבות, הייתה ביניהם היכרות אישית קרובה והיה ביניהם שיתוף פעולה פורה במישור הציבורי. 
מר אבו קישק העיד שהנאשם הוא דמות חיובית ואהודה ושפעל לקידום  האינטרסים של האוכלוסייה הערבית בעיר ותרם ממרצו לפתרון סכסוכים  פנימיים בתוכה. 
ג. עו"ד תייסיר שעבאן: העיד שהוא יליד שכונת ס"ח בלוד ובה גדל ומשמש כיום  כחבר בוועד מקומי שפועל לטובת תושבי השכונה ומכאן גם ההיכרות הקרובה שלו 
עם הנאשם. עו"ד שעבאן העיד שמדובר בשכונה שסובלת מהזנחה וקיפוח  ושהנאשם פעל בהתנדבות במשך שנים רבות בייצוג השכונה בפני רשויות מנהליות שונות בניסיון לקדם את זכויותיהם של תושבי השכונה ומכאן גם הערכתו האישית  לנאשם על רקע פעילותו הציבורית.

המדינה יוצגה ע"י עוה"ד עדי בן חיים.

הנאשם יוצג ע"י עוה"ד ראיס אבו סייף, עוה"ד זיאד אבו גאנם ועוה"ד חאלד אזברגה.
 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
marriage solution
maya elijah | 14:30   25.06.22