יום ראשון, 02 באוקטובר 2022, ז' תשרי ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

לאור ההצלחה של תכנית מנהיגות "מקומי" בלוד – נפתחה ההרשמה למחזור השני

לראשונה בלוד פעלה השנה תכנית מנהיגות "מקומי" - התכנית הארצית היוקרתית לפיתוח מנהיגות מקומית, שפועלת תחת המשרד לפיתוח פריפריה נגב וגליל, והתקיימה ב'מרכז הצעירים' בהפעלתו של ארגון 'כל ישראל חברים'. 

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: בני הנוער מלוד התנדבו ללמד את הילדים לרכוב על אופניים.
את התכנית מנהלת ארינה צימרמן, מנחת קבוצות בתחום שינוי חברתי, תושבת העיר לוד. היא שיתפה מהחוויה על המחזור הראשון ואמרה ש"היה כל-כך מרגש להתחיל יחד עם קבוצה מגוונת של צעירי העיר תהליך מרתק של היכרות ולמידה, תהליך שבו כל אחת ואחד מהמשתתפים עברו תהליך התפתחות אישי מעצים ובסופו של דבר, פעלנו יחד לממש 3 מיזמים מדהימים בעיר".
צימרצן מציינת כי "מיזם הדגל שבו הבאנו ללוד את הצמרת הטכנולוגית של היחידה הצבאית 8200 לפיילוט ייחודי מדהים בקריה האקדמית למנהיגות ומדעים אורט, פיילוט שכבר שינה את חיי התלמידים וחשף אותם לחזית עולם הסייבר ובשנה הבאה צפוי להתרחב לבתי ספר נוספים בעיר". 
המיזם השני הוא "מתחברים" - לפיתוח וחיזוק מיומנויות חברתיות בקרב תלמידי יסודי, מיזם שנדד בין 3 בתי ספר בעיר וייצר אימפקט מדהים על הכיתות והצוות החינוכי. והמיזם השלישי - הגינה הקהילתית החדשה של רחוב נתן שוורץ, אותו הקימו משתתפי התכנית בשותפות עם העירייה.
מנהלת התכנית אומרת כי "לאחר ההצלחות המדהימות האלה אני מתרגשת לפתוח את המחזור השני של תכנית המנהיגות "מקומי" בעיר ומחפשים אתכן ואתכם - צעירות וצעירי העיר, לבוא ולחלום על השינוי שאתם רוצים ולממש אותו יחד כקבוצה בפלטפורמה מדהימה של פיתוח מנהיגות, לימוד ותקציבים לפעולה". 
הצטרפו להצלחה ותפסו את מקומכם בקבוצה. מספר המקומות בתכנית מוגבל. לפרטים והרשמה: https://bit.ly/3PeSPBF
בתמונה: בסיום תוכנית מנהיגות "מקומי" בלוד

ילדי העיר לוד וילדי העולים מאוקראינה נהנו יחד בפעילות קיץ
המחלקה למשאבי קהילה וקליטה הפועלת באגף לשילוב חברתי שבעיריית לוד, ארגנה פעילות קיץ משותפת לילדים וביניהם ילדי עולים חדשים מאוקראינה שברחו מהמלחמה.
הילדים נהנו במשך שבועיים עמוסים בפעילות מדהימה שכללה סדנאות מגוונות בהם: תרפיה באומנות, שחמט, תרפיה במוסיקה, אומנויות לחימה, חינוך גופני, וידאו תרפיה, תרפיה בבישול ואפייה, תרפיה בבעלי חיים, אילוף כלבים, מולטימדיה ועוד. הילדים אף קיבלו ארוחה קלה מידי יום וכן יצאו לטיול משותף בגן החיות התנכ"י בירושלים.
מדהים היה לראות שלמרות קשיי השפה, שכן חלקם אינו דובר עברית, ועל אף שהיו מדריכות שדוברות שתי שפות שתירגמו עבורם את כל הפעילויות, הילדים התערבבו, ותיקים ועולים, שיתפו פעולה, שיחקו, צחקו ונהנו ביחד ובעיקר דיברו את שפת הילדים שיש בה הרבה חיבור ואהבה -  למרות קשיי השפה.
מנהל המחלקה למשאבי קהילה וקליטה - רון גלבוע, ביקש להודות לכל השותפים שבזכותם פעילות זו התקיימה: לאושרת אהרון, עליזה שקד, גלינה ארפייב, אנסטסיה גורדון, תהילה כהן, כפיר זקן, תמר זלקה בשיתוף של עיריית לוד, משרד העלייה והקליטה ומתנדבי עמותת "שולחן עגול 5" וכן תודה מיוחדת לדניאל בן ברוך שהוביל את הפעילות מידי יום.
מנהלת האגף לשילוב חברתי - אורלי דהן, הודתה לכל השותפים ובירכה על היוזמה ועל הביצוע. מחזיקת תיק הקליטה - אלוירה קוליחמן, אמרה שהפעילות הייתה מרגשת והילדים נהנו מאוד והוריהם הודו על הפעילות המבורכת שתרמה רבות לילדים.
בתמונה: פעילות קיץ משותפת לילדי לוד ולילדי העולים מאוקראינה

היחידה להתנדבות בלוד חיברה בין ילדים לנוער שלימדו אותם רכיבה על אופניים
תושבת העיר לוד, אם לילדים צעירים פנתה ליחידה להתנדבות בעיר הפועלת בעיר, בבקשה לגייס מתנדב שילמד את ילדיה הצעירים ללמוד לרכב על אופניים.
בקשה זו הולידה פרויקט מקסים שבו יחידת ההתנדבות גייסה בני נוער, אותם חיברה לילדים רבים ששמחו ללמוד לרכב על אופניים.
הפרויקט כלל מספר מפגשים שהתקיימו בשכונת רמ"ט בשעות אחר-הצהריים, אליהם הגיעו בני נוער שלימדו את הילדים הצעירים בגילאי 4-10 לרכב על האופניים.
"נוצר חיבור מקסים בין הנוער ובין הילדים שגם למדו לרכב וגם ראו בנערים מעין אחים בוגרים שוחחו איתם, צחקו ונהנו מאוד", אמרה מנהלת יחידת ההתנדבות - עליזה שקד, שאף ביקשה להודות לתהילה כהן רכזת המתנדבים, לאפק - רכזת הנוער של הגרעין התורני ולבני הנוער  ששמחו ללמד ולהתנדב.
מנהל המחלקה לשירותי קהילה - רון גלבוע ומנהלת האגף לשילוב חברתי - אורלי דהן, בירכו על היוזמה והודו לכל השותפים.
 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: