יום ראשון, 02 באוקטובר 2022, ז' תשרי ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

שב"ח פלשתיני נעצר בחשד למעורבות באירוע הפריצה בנתב"ג

החשוד, בשנות ה-20 לחייו, אותר מסתתר בפרדסים בסמוך לשדה התעופה, במסגרת פעילות אחרת של חוקרי מרחב נתב"ג • בכיר בענף התעופה הביע דאגה: "עצם הפריצה למכולה בנתב"ג, על ידי שוהה בלתי חוקי, מהווה איום ביטחוני חמור." שמעון יעיש פרסם אתמול (שני) את הכתבה באתר "ישראל היום".

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: נתב"ג (ארכיון) | צילום: עמי שומן

התפתחות בחקירת הפריצה למכולה בנתב"ג: שב"ח פלשתיני נעצר בחשד למעורבות באירוע. החשוד, בשנות ה-20 לחייו, אותר מסתתר בפרדסים בסמוך לשדה התעופה, במסגרת פעילות אחרת של חוקרי מרחב נתב"ג • בכיר בענף התעופה הביע דאגה: "עצם הפריצה למכולה בנתב"ג, על ידי שוהה בלתי חוקי, מהווה איום ביטחוני חמור"

בתום חקירה מואצת, עצרה היום (שני) המשטרה שב"ח פלשתיני תושב יהודה ושומרון בחשד להתפרצות לפני כשבוע למכולה בגזרת מרחב נתב"ג.

לחץ כאן ובדוק בדקה אם מגיע לך תו נכה (ללא עלות)שמענו - פורטל פיננסי חדשני

לפני מספר ימים פתחו שוטרי מרחב נתב"ג בחקירה, בעקבות תלונה מרשות שדות התעופה על חשד להתפרצות, במועד שאינו ידוע, למכולה הנמצאת בגזרת המרחב אשר התגלתה פרוצה בבדיקה שגרתית.

חוקרי המשטרה במרחב וחוקרי הזיהוי הפלילי של מחוז מרכז אספו ממצאים שונים בזירה ואמצעי תיעוד, במטרה לאבחן תנועה חשודה במקום, לאתר מועד רלוונטי להתפרצות, וככל שניתן – מיצוי סימני זיהוי של מעורבים.

כזכור, נחשף ב"ישראל היום" כי אלמונים הצליחו לעבור את הגדר הראשונה מתוך שתיים במעגל האבטחה של השטח האווירי בנמל התעופה, וההערכה הראשונית הייתה שהם ניסו לגנוב אמצעי לחימה. מתוך מכולה, שממוקמת בתוך השטח המאובטח סמוך לגדר, נלקחו קליעים ששייכים לרשות שדות התעופה. הקליעים נמצאו אך לא ברור מה עצר את הפורצים מלהמשיך בגניבת הציוד.

היום הסביר בכיר בענף התעופה כי "עצם הפריצה למכולה בנתב"ג, על ידי שוהה בלתי חוקי, מהווה איום ביטחוני חמור. נתב"ג הוא מתקן כל כך רגיש וחשוב, והעובדה ששב"ח הצליח לבצע שם פעולה כזאת מעלה לא מעט שאלות מדאיגות".

במהלך בחינת הממצאים השונים מזירת האירוע, נמצאה התאמה בין אירוע ההתפרצות בתוך נתב"ג לממצאי פעילות מבצעית אחרת שביצעה היחידה ללא כל קשר, שבמסגרתה עצרה לפני כשבוע (ביום שבת) שב"ח המסתתר בפרדסים של ישוב הסמוך לשדה התעופה.

החשוד, תושב איו"ש בשנות ה-20 לחייו, נעצר בגין שהייה בלתי חוקית, ובית המשפט האריך את מעצרו בהתאם לכתב אישום שהוגש נגדו. היום, בעקבות ההתפתחות בחקירה, עצרו אותו השוטרים בשנית - הפעם בחשד להתפרצות - ומחר הוא יובא לדיון בביהמ"ש בבקשה להאריך את מעצרו, בהתאם לצורכי החקירה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: