יום ראשון, 02 באוקטובר 2022, ז' תשרי ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

חשש לקריסת בניין מגורים בשכ' חב"ד לוד

2 צוותים של כיבוי אש איילון בפיקודו של רב רשף עירון הירשפלד הוזנקו לאירוע של חשש קריסה של מבנה מגורים בלוד רחוב צמח צדק, בלוד. מפקד המשמרת שהגיע למקום מיד הזניק את מהנדס העיריה והחל פעולות פינוי של התושבים מהמבנה מחשש לקריסה. כרגע הבניין פונה,  האירוע בשליטת המשטרה. 

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בהנחיית ראש העיר ובפעולה מהירה של עיריית לוד פונה בניין בן 4 קומות מחשש קריסה ●  מהנדס קונסטרוקציה וקבלן רשום של העירייה יבחנו באופן מקצועי האם ניתן לחזק את היסודות ועמודי הבניין ● דיירי 8 הדירות בבניין, פונו באופן זמני לבית כנסת סמוך.

בסכנת קריסה: דיירים בבניין ברחוב צמח צדק 2 בלוד פונו מדירותיהם, לאחר שנקבע כי המבנה מסוכן למגורים. נראה כי באחד מעמודי היסוד הפינתיים של הבניין, נמצאו סדקים עמוקים ומסוכנים. מהנדס בניין שהעביר את הדו"ח לאגף ההנדסה בעירייה, קבע כי קיימת סכנה חמורה ומיידית לקריסת העמוד ואבדן יציבות כללית לבניין.  מהנדסת העיר שהגיעה למקום קבעה כי קיימת סכנה ממשית לשלמות הבניין וכי הבניין בסכנת קריסה ולפיכך הורתה על פינויים של כל הדיירים המאכלסים את 8 הדירות במקום. 
ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, הנחה את כל גורמי העירייה להירתם מידית כדי למנוע כל סיכון מדיירי הבניין. 
מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס שמוביל את מבצע הפינוי, הזעיק למקום את כל גורמי החירום של העירייה וכן את כוחות המשטרה וכיבוי האש. לאחר הערכת מצב ראשונית, הוחלט בשלב זה על פינוי הדיירים.
במקביל הוזמן מהנדס קונסטרוקציה וקבלן רשום של העירייה כדי לבחון באופן מקצועי האם ניתן לחזק את היסודות ועמודי הבניין ולבצע תמיכות באופן מיידי.
גורמי החירום של העירייה בסיוע כוחות המשטרה והכיבוי פעלו במהירות לפינוי הדיירים עד להשלמת הבדיקה על ידי מהנדס מבנים מסוכנים.
דיירי הבניין פונו באופן זמני אל בית כנסת סמוך. מהעירייה נמסר כי הבניין יישאר ריק מאדם עד לסיום הבחינה המקצועית וחוו"ד של מהנדסת העירייה, וכי כלל דיירי הבניין פונו אין נפגעים במקום. 
ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "אני מודה לכל גורמי העירייה והחירום שנרתמו מיידית כדי למנוע כל סכנה מדיירי הבניין וכן לוועד קהילת חב"ד על ההירתמות המהירה בשעת החירום." 
מנכ"ל עיריית לוד, אהרון אטיאס: "אנו פועלים בהתאם להנחיות מהנדסת העיר ובוחנים במקביל ביצוע חיזוקים לבניין. גורמי הרווחה מעניקים כל סיוע אפשרי לדיירים המפונים".

צילום: כבאות והצלה

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: