יום שני, 28 בנובמבר 2022, ד' כסלו ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

חברי מועדון רוטרי חולון ערכו ביקור תיירותי בלוד בהזמנת חברי מועדון רוטרי לוד

בתום הסיור המרתק במוזיאון הפסיפס, ממנו יצאו חברי מועדון חולון בהשתאות מרובה,  אמר עמירם ואן קלוטן, נשיא מועדון רוטרי חולון – "מיצג מדהים זה יכול לשמש מנוף לעיר לוד." 

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

 התמונה: במועדון רוטרי לוד

הסיור החל במוזיאון הפסיפס בהדרכתה של אילנה אבל, מדריכה מטעם מרכז המבקרים. ההסברים של אילנה על הממצאים שנחשפו, שטיחי פסיפס וכלי עבודה וקודש מתקופות שונות, היו מרתקים ומרשימים מאוד.

רצפת הפסיפס נחשפה כאמור בשנת 1966 מתוארכת לתקופה הרומית ומורכבת מציורי יונקים, ציפורים, דגים, צמחים וכלי שיט. לאחר "שיטוט" של הפסיפס ב"לובר" בפאריס ובעוד מוזיאונים ברחבי העולם ולאחר עבודות שימור של רשות העתיקות בשיתוף עיריית לוד ובמימון תורמים מוצג הפסיפס המרשים במרכז המבקרים החדש שנפתח.

בתום הסיור המרתק במויאון הפסיפס, ממנו יצאו חברי מועדון חולון בהשתאות מרובה  אמר עמירם ואן קלוטן, נשיא מועדון רוטרי חולון – "מיצג מדהים זה יכול לשמש מנוף לעיר לוד." 

לאורחים התלוו נ/ל ברוך אקפלד וחבר לשעבר ברוטרי לוד נ/ל שמיל טנא שערכו להם סיור באתרים שונים של העיר. 

הסיור בעיר הסתיים בביקור בבית רוטרי לוד, מקום בו קיבלו האורחים מהמלווים סקירה על ההיסטוריה של מועדון לוד ושל העיר לוד.

קלימקס נוסף בסיור , היה הביקור בקיר השלום והאחווה, שליד מועדון לוד, פרי יזמת חבר מועדון לוד נ/ל אילן חזן וביצוע של הצייר הלודאי  משה קלרר .ציור ענק זה  מתאר את החיים בצוותא של תושבי העיר בני כל הדתות.

ליד קיר האחווה והשלום

נשיא רוטרי חולון, ואן קלוטן הוסיף ואמר: "ציור הקיר המרשים הוא ביטוי לרצון ליצור קהילה סובלנית, רגועה החיה בהרמוניה על אף המורכבות ובניסיון לגשר על השונות הנובעת מהדתות השונות וסוגי האוכלוסייה בעיר."

על האורחים מחולון נמנה גם מאיר גינוסר, בן 95 שנמנה על הגדוד שהגיע לעיר מיד לאחר שחרורה ,,גדוד שהיה אמור לנהל את ענייני מהעיר בעת שהמושל הצבאי  שלט בה,תוך שהוא מציג תמונות שהביא עמו, וצולמו על ידו אז, בהן מראות של רח' הרצל, 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: