יום שלישי, 07 בפברואר 2023, ט"ז שבט ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

רב-סרן רונאל פריינטי - הקצין ששתי כליותיו לא מתפקדות מחפש תורם

רב-סרן רונאל פריינטי, קצין ביחידת האיסוף, עשה בדיקת לחץ דם שבעקבותיה פונה לבית החולים והתגלה כי הוא זקוק לתרומת כליה • אביו סיפר: "רונאל התקשר אליי מבית החולים ואמר 'אבא, אני לא מרגיש טוב יש לי אי-ספיקת כליות', משם התחיל הסרט הרע של חיינו" • כעת משפחתו פונה לציבור ומבקשת: "תעזרו לנו להציל את רונאל, תפנו אלינו אם אתם יכולים לתרום לו כליה" הכתבה פורסמה לראשונה אתמול (שלישי) ב - N12 ע"י אור רביד.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: רב סרן רונאל פריאנטי, בוגר ביה"ס תיכון עתיד למדעים בלוד
המבצעים הרגישים והאירועים החסויים בגבול הסורי לא הכינו את רב-סרן רונאל פריינטי, קצין ביחידת האיסוף הקרבי לקרב הבא - הקרב על חייו. במהלך יום שגרתי בצבא, רונאל חש ברע ועשה בדיקת לחץ דם שבעקבותיה פונה במהירות לבית החולים ונמצא כי הוא סובל מאי-ספיקת כליות ונדרש לתרומת כליה בדחיפות.

"ביום בהיר אחד קיבלתי טלפון ב-12 בלילה, זה היה רונאל והוא אמר: 'אבא, אני בבית חולים, יש לי אי-ספיקת כליות'. משם התחיל הסרט הרע של חיינו", שיחזר אביו בשיחה עם N12. "מילדות רונאל כיוון גבוה, תלמיד מצטיין, קצין ביחידה מובחרת' אחד שהצבא ניבא לו עתיד". אביו גם סיפר על חיי המשפחה: "לרונאל אח תאום עם שיתוק מוחין. רונאל היה האח שהולך ועושה, תמיד לצד אחיו. הוא הצטיין בכל דבר שעשה ותמיד היה מקור הגאווה שלנו". 

"רונאל התקשר אליי מבית החולים, משם התחיל הסרט הרע של חיינו"|צילום: באדיבות המצולם
אביו סיפר כיצד גילה רונאל על מצבו הבריאותי: "הוא חש ברע במשך תקופה וחווה כאבי ראש, הוא חשב שאולי הוא לא נח מספיק וזנח זאת. לפני שלושה חודשים הוא הגיע למרפאה צבאית ובמהלך בדיקת דם שגרתית גילו לו לחץ דם 250/160 - נתונים לא הגיוניים". הוא מספר שבמרפאה הורו לו לנוח ולנסות פעם נוספת ואף חשבו שישנה בעיה במכשיר. לאחר הבדיקה הנוספת רונאל פונה בבהילות לבית החולים יוספטל שבאילת והתגלה כי הוא סובל מאי-ספיקת כליות ונדרש לתרומת כליה בדחיפות. 

                                             "שום דבר לא הכין אותו למלחמה ולאתגר המשמעותי שעצר את חייו לגמרי"

עיריית לוד התנדבה לעזור לבן העירייה למצוא תורם ופרסמה עם המלל: "תושבים יקרים, רונאל פריינטי, תושב לוד, אובחן למרבה הצער לפני כשלושה חודשים באי ספיקת כליות במצב בלתי הפיך. כלוחם בצה"ל, ידע רונאל אתגרים רבים במסגרת שירותו הצבאי, בתפקידו האחרון היה מפקד פלוגה בגבול סוריה במשך שנתיים וחצי, אבל שום דבר לא הכין אותו למלחמה ולאתגר המשמעותי שעצר את חייו לגמרי ושינה את שיגרת חייו – מחלת אי ספיקת כליות. כיום מטופל רונאל בטיפולי דיאליזה קשים ומייסרים, והוא מבקש את עזרת הציבור במציאת תורם - מהר ככל האפשר, לאחר שבמשפחתו לא נמצא תורם מתאים, בכדי להפסיק את הסבל ולחזור לחיים".

                                               "תעזרו לנו להציל את רונאל, תפנו אלינו אם אתם יכולים לתרום כליה"
את המשפחה מלווה עמותת "מתנת חיים", מיסודו של הרב ישיעהו הבר ז"ל, אנשי העמותה פרסמו קריאה לעזרה בנוגע למצבו הרגיש של רונאל ופנו לעזרת הציבור במציאת תורם כולו, "המשפחה נאלצת לבקש את עזרת הציבור הרחב בבקשה לעזרה במציאת תורם כליה עבורו להצלת חיים במהרה ולחזרה מלאה לשגרת יומו ובזכיית קבלה בחיים חדשים".

                                       רונאל - תלמיד מצטיין ב"עתיד תיכון למדעים בלוד,וקצין מצטיין בצה"ל. (התמונות באדיבות המשפחה).
משפחתו של רונאל פונה לציבור הרחב: "אם באפשרותכם לתרום כליה אנא צרו קשר בטלפון 054-5537532- עדנה, או 050-8111829 - סיגל.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: