יום רביעי, 07 ביוני 2023, י"ח סיון ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

עובדי מס הכנסה וחוקרים מלהב 433 "פשטו" על ארגון "יד-ביד" בלוד

הרב יעקב גלויברמן אשר הקים את מפעל החסד, לפני 23 שנה, סיפר לכתבנו כי השנה הגיעו מאות מתנדבים כדי להכין את עשרת אלפי החבילות המיועדות למשפחות מעוטות יכולת, ונצרכים אחרים. כמו כן כדאי לדעת כי הרב משרה אווירה נעימה של נתינה בלב רחב, מעריך ומוקיר את צוות העובדים והמתנדבים הפועלים במפעל בכל ימות השנה. 

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

הרב יעקב גלויברמן מתראיין בערוץ 14

מפעל החסד "יד-ביד" כהרגלו בקודש, גייס גם השנה, מאות  מתנדבים כדי לארוז למעלה מעשרת אלפים חבילות מזון, למשפחות נזקקות מלוד והסביבה, ביניהם גם שורדי שואה, כדי שיוכלו כמו כל בית ישראל לקיים את סדר הפסח ואת שאר ימי החג. בין המתנדבים בלטו קבוצות מהארגונים הבאים: עובדי מס הכנסה ממחוזות שונים, שוטרים וחוקרים מיחידת להב 433, I.B.M , אטינגרופ, יוניון מוטורס, תיכון דרכא-מקסים לוי,  ש.ב.ס, קמפוס השפלה, ריקיו, קאופמן גרופ, ארן נחשון-רוח טובה, בית חולים הרצפלד, סטוקטון - STK , פלאפון, חברת חשמל ועוד רבים וטובים, אשר בילו במשך שעות רבות במחסני ארגון "יד - ביד" , באריזת סלי המזון כשחיוך נסוך על פניהם.

הפתעה נעימה היתה לראות לא מעט מתנדבים אשר ביקשו לתרום עשרות שקלים לקופת הארגון, כאשר נוכחו להבין כי הארגון לא מסתפק בחלוקת סלי מזון אלא עוסק בשורה ארוכה של נתינה, כגון: מבצעי חלוקה השונים של מזון, ילקוטים, תחפושות, ריהוט ביתי, בגדים , שמיכות ועוד פריטים רבים אחרים המתאפשרים הודות לשיתוף הפעולה ההדוק בין "יד-ביד" לבין "קרן הידידות" מיסודו של הרב יחיאל אקשטיין ז"ל.

דרושים מתנדבים לחלוקת ארגזי מזון לפסח לניצולי שואה בלוד.
מדובר באותם אנשים שהם עריריים ואין להם מי שיביא להם את הארגזים הבייתה
החלוקה בימי רביעי וחמישי בשעות היום
מי שפנוי ויכול מתבקש לפנות לליאה
055-8819010

אלו הן המחלקות השונות הקיימות במפעל החסד "יד-ביד" המנוהל ביד רמה ע"י הרב יעקב גלויברמן:

& מרכז מזון-עוצמה של נתינה

מזון טרי, מזון יבש, ביגוד והנעלה חדשים. צוות מתנדבים רב הופכים את מרכז המזון לבית חם שהוא כתובת טבעית למילוי הצרכים הבסיסיים.

& מרכז ריהוט יד-שניה

ללא ספק, מרכז הריהוט שלנו הופך את המקום לחם ומזמין. הריהוט המיותר שלכם עוזר לאלפי משפחות חסרות ריהוט בסיסי. אנו דואגים מכל הלב בכל ימות השנה לאלו הזקוקים לעזרה.

& בית התבשיל

מדי יום בית התבשיל של יד ביד מגיש ארוחות משביעות וחמות לכל נצרך. כמו כן, ארוחות חמות נשלחות לביתם של קשישים וגלמודים שאין ביכולתם להגיע בכוחות עצמם.

& ביגוד והנעלה

במרכז הביגוד וההנעלה של יד ביד בגדים חדשים ואופנתיים שעוזרים למאות משפחות,ילדים וקשישים ומאפשרים להם בגד נקי וחדש במקום בגד ישן, קרוע ומלוכלך.

& ילקוט לכל ילד

בישראל של היום ישנם אלפי ילדים שהולכים לבית הספר ללא ילקוט, וללא פריטים בסיסיים כמו עפרון עט ועוד, קשה להאמין אבל זו המציאות. פרויקט ילקוט לכל ילד תומך ועוזר לילדים שאין להם.

& חלוקת מזון לחגים

מידי שנה לקראת החגים אנו נערכים בעמותה לחלוקת אלפי חבילות מזון, בשיתוף עם כוחות הביטחון שנותנים כתף בעשייה, ומסייעים באריזת החבילות לנזקקים.

& חורף חם

בחורף הקר כאשר אין תנור והשמיכות דקות ולנצרכים אין במה להתחמם, פרוייקט השמיכות החמות עוזר לעבור את החודשים הקרים.

& עזרה לחיילים

עזרה לחיילים ולחיילות בודדים הם נקודה רגישה אצלנו בעמותה, אנו עוזרים בחפץ לב לחיילים ויחידות צבאיות, בריהוט ומוצרי חשמל יד שנייה, במוצרי מזון.

& תחפושות לפורים

כדי לשמח בחג פורים ילדים ממשפחות נזקקות,מדי שנה מחולקות אלפי תחפושות חדשות.רווחת הילד חשובה לנו מאוד בפרויקט זה כמו האחרים.

& היכל התמונות ע"ש מיכאל (מרצ'ל) אלמגור ז"ל

ארכיון של עשרות אלפי תמונות המספרות את סיפורה של העיר לוד מאז שחרורה ועד שנות ה-2000

חברי מועדון רוטרי לוד, בביקור בהיכל התמונות

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: