יום שלישי, 16 באפריל 2024, ח' ניסן ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט

חדשות לוד

לאחר אישור החלטת ממשלה תוכנית לוד צפון יוצאת לדרך

● 940 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה  ● 140 אלף מ"ר שטחי מסחר ומלונאות ● עירוב שימושים ו-1,800 יחידות דיור ● ראש העיר יאיר רביבו: "תוכנית חשובה ואחד העוגנים המרכזיים של העיר, שתשפיע על עתידה הכלכלי של העיר". .

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

תוכנית לוד צפון א', שעברה אישור בהחלטת ממשלה יוצאת לדרך. כמיליון מ"ר של שטחי מסחר, תעסוקה בעירוב שימושים הכוללים מגורים ובתי מלון שיבנו בשנים הקרובות במיקום הטוב ביותר במרכז הארץ, במרחק של קילומטר אווירית משדה התעופה בן גוריון, על הצירים המרכזיים של כביש 1 וכביש 40, מסילת הרכבת המזרחית ועוד. 
תכנית רובע לוד צפון יוצרת תשתית תכנונית להקמת רובע עירוני מעורב שימושים, מגוון, עשיר בפעילות המשלב מגורים ואזור תעסוקה, מסחר ומלונאות. הבניה למגורים תשלב בין בניה חדשה למגורים ואסדרה של בניה קיימת. התוכנית כוללת שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף משמעותי בכדי לאפשר לעיר את העצמאות הכלכלית הדרושה ומתוך כוונה להפוך את העיר למוקד תעסוקה אזורי הממקסם את יתרונותיה היחסיים של העיר בתחום זה - השתייכותה למטרופולין תל אביב, מיקומה בסמוך לנתב"ג ולצירי תנועה ארציים ראשיים והיותה כבר עתה מוקד תעסוקה ארצי. אזור התעסוקה יכלול בעיקר משרדים ותעסוקה עתירת ידע וכן שימושי לוגיסטיקה ומלאכה בהיקפים מצומצמים. 
ברובע שתי תחנות רכבת; תחנת גני אביב במערב אזור התעסוקה ותחנת לוד צפון העתידית במזרחו. בנוסף, התכנית כוללת בצפונה את המשכו וחיבור של כביש 200 למחלף נתב"ג, הקמת מחלף בכביש 40 בכניסה הצפונית לעיר, יצירת רשת שבילי אופניים ברחובות ובפארקים לאורך מסילות הרכבת, הקמת נתיבי תחבורה ציבורית לאורך כביש 200 וברחובות הראשיים, קו מערכת תחבורה עתירת נוסעים (הקו החום) וקו מטרו תת קרקעי המתוכננים לעבור ברחובות הראשיים של הרובע.
לצד המגורים, התעסוקה, המסחר והתחבורה, התכנית כוללת את הקמתו של פארק עירוני לאורך נחל איילון ואת שיקום הנחל וכן את הקמתו של "פארק המשולש" במפגש הרכבות המערבית והמזרחית. בין הפארקים הללו מחברים פארקים אורכיים לאורך מסילות הרכבת הקיימות, אשר יחד עם הפארק האורכי לאורך כביש 200 יוצרים חיבורים עירוניים חדשים ומאפשרים לתושבי העיר ולמועסקים נגישות מהירה ונוחה למרכזי התחבורה הציבורית בתחנות הרכבת.
ראש העיר לוד, יאיר רביבו: ""אני מברך את הצוותים וכל מי שעסק בקידום תוכניות זו במשך שנים ושיחד הצלחנו לאשרה. תודה לכלכלית לוד בראשות עשהאל גדות ולמינהל ההנדסה ומהנדסת העיר גל גבריאל. זאת תוכנית חשובה ואחד העוגנים המרכזיים של העיר. תוכנית כה מקיפה שתשפיע על עתיד העיר ותושביה בכל ההיבטים. התוכנית תכלול מגורים, מסחר, תעסוקה ועתידה הכלכלי של העיר נסמך על תוכנית זו". 


עוד הוסיף רביבו: "לוד שנמצאת בתנופת בנייה ופיתוח רחבה ומשנה את פניה. העיר צפויה לשלש את מספר התושבים  בעשורים הקרובים עם 3 שכונות חדשות בהן נבנות בימים אלו כ-20 אלף יח"ד וכ-30 אלף יח"ד שיבנו במסגרת תהליך התחדשות עירונית מקיף של למעלה מ-80% משטחה של העיר, כל זאת בנוסף לפיתוח תשתיות, שטחי מסחר, תעסוקה, פנאי ופארקים שיובילו את העיר להיות היעד הטוב ביותר למגורים ולתעסוקה במרכז הארץ". 
אינג' עשהאל גדות, מנכ"ל כלכלית לוד, אמר: "אישור התכנית מהווה קפיצת מדרגה חסרת תקדים עבור העיר, שתהפוך לאחד ממוקדי התעסוקה החשובים בישראל. אני שמח וגאה להמשיך לקדם את החזון העירוני, למצב את לוד כעיר מובילה שמושכת אליה השקעות ופעילות עסקית רחבה. אזור התעסוקה החדש, יהווה עוגן כלכלי חשוב עבור המהפכה העירונית רחבת ההיקף אותה אנו מקדמים באמצעות הסכם הגג ויענה על מגוון רחב של צרכים עירוניים משמעותיים". 
קרדיט תמונות:  מנעד אדריכלים

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: