יום חמישי, 13 ביוני 2024, ז' סיון ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט

חדשות לוד

המשטרה אישרה מועד חדש לצעדת הערבים בלוד לציון שנתיים לפרעות תשפ"א בלוד

לאחר שתאריך הצעדה לציון שנתיים לפרעות "שומר החומות" נדחה פעמיים, המשטרה והמנהיגים הערבים בלוד סיכמו על תאריך חדש לקיומה

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: ערבים בעת השלכת בקבוק תבערה אל עבר דירה ברח' בעל התניא בלוד בפרעות תשפ"א.

המשטרה אישרה אתמול (שלישי) את קיום צעדת הוועד העממי של ערביי לוד בעיר, לציון שנתיים ל"שומר החומות" המועד החדש לקיום הצעדה הינו 6.2.2023 ולא בחג השבועות, כפי שתוכנן השבוע. במשטרה הבהירו "כי המשטרה בחנה את הבקשה בהיבטי רישוי ואישרה את קיומה בתאריך 2.6.23".

כבר בתחילת חודש מאי תוכננה להיערך תהלוכה של ערביי לוד ברחבת המסגד הגדול בלוד, המקום אשר היווה את מוקד המהומות בזמן פרעות תשפ"א לפני שנתיים.

כרזה של ערביי לוד שהזמינה לצעדה לציון שנתיים לפרעות של שומר החומות:

בהודעה שהופצה בציבור הערבי בעיר נכתב כי "ועדת המעקב העליונה לחברה הערבית, וכן הוועד העממי בלוד, מכריזים על צעדה ביום שישי 12.5 מיד לאחר תפילת יום שישי בחצר מסגד אל עומרי לוד". במודעה החגיגית צוינו מעשי הטרור שבוצעו באותה תקופה כ"אירועי כבוד" – השם שניתן בחברה הערבית לפרעות שומר החומות.

אלא שתאריך זה היה בלבו של מבצע "מגן וחץ" בעזה, ובמשטרה חששו כי אירוע שכזה עלול ליצור מתח ברחבי העיר. התאריך החדש שנקבע היה יום שישי הקרוב, חג השבועות, תזמון שגם הוא עלול להיות רגיש. בסופו של דבר דנו אמש מארגני התהלוכה עם המשטרה ולבסוף הוחלט לקיים את הצעדה ביום שישי, שבוע לאחר מכן, בתאריך האמור לעיל.

מארגני האירוע ניסו להעביר ביממה האחרונה מסר מרגיע. "למנהיגים הערבים יש השפעה גדולה על העניין ועובדה שהצלחנו אנחנו המנהיגים לדחות את התהלוכה בשני מועדים שעברו בגלל סיבות כאלה ואחרות, והכל לטובת ביטחון הציבור". הם הוסיפו כי "התהלוכה לא נועדה כדי לחמם נגד הציבור היהודי או להסית לאלימות נגד החברה היהודית או נגד סמלי המדינה. אך התושבים הערבים סבורים כי המדינה לא עושה מספיק למען בלימת האלימות בחברה הערבית".

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: