יום חמישי, 13 ביוני 2024, ז' סיון ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט

חדשות לוד

משתתפי קורס התחדשות עירונית בישראל סיירו בלוד, התרשמו ונהנו...

באים ללמוד מאיתנו ואנחנו גאים לשתף. משתתפי קורס התחדשות עירונית מחזור מס' 8 מטעם הרשות הממשלתית הגיעו לסיור לימודי בשבוע שעבר בלוד, כאורחים של המבואה -  המנהלת העירונית להתחדשות לוד בחכ"ל. הביקור פרי יוזמתה של ארגה אבוקסיס סהלו מהפורום החברתי ברשות הממשלתית ולמרות התראה קצרה התארגנו אנשי המבואה לקבל פניהם של כ -40 משתתפים באולם הכנסים בבניין העירייה שם נערך סבב הכרות ולאחר מכן, הוקרן סרטון קצר אודות תהליכי ההתחדשות העירונית בעיר. מטרת הביקור - הכרה מקרוב של תהליכי ההתחדשות העירונית המאוד מתקדמת ומרשימה שעוברת העיר לוד.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

נזכיר כי העיר לוד היא אחת מהערים הכי מתחדשות בישראל בשנה החולפת – כך עולה מניתוח דוח הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית לשנת 2022. לוד היא העיר המובילה מבין כל היישובים בארץ במספר יחידות הדיור בתוכניות פינוי-בינוי שאושרו בשנה שעברה – עם כ-4,619 יחידות דיור. לוד מובילה הן בהיקף יחידות הדיור החדשות והן בהיקפן ביחס לגודל האוכלוסייה. לוד ממוקמת במקום השני מבין הערים המובילות בארץ גם בהיקף יחידות הדיור שאושרו בתוכניות פינוי בינוי במצטבר מאז 2005 ועד סוף 2022 – עם 15,347 יח”ד. לפניה ברשימה העיר ירושלים עם 16.5 אלף יח”ד. גם במצטבר לוד מובילה מבין כל היישובים בארץ במס' יח”ד שאושרו ביחס לגודל האוכלוסייה. 

מבניין העיריה יצאו המשתתפים לסיור בעיר העתיקה בהדרכת דרור רובין המשמש כמדריך מקצועי לקבוצות תיירים ותלמידים מזה למעלה מ-8 שנים. הוא התמקד בעיקר בעיר העתיקה יחסי יהודים-ערבים, אתרים היסטוריים, קונפליקטים מורכבים בין אוכלוסיות, כיכר שלוש הדתות, בבית הקשתות בשכונת רמת אשכול, מתנ"ס שיקגו, גן מיכאל השוק העירוני ושיאו של הביקור נחתם במוזיאון הפסיפס שהותיר את המשתתפים פעורי פה ממראה עיניהם, כל זאת בהדרכתם של יוסי גרינברג ויובל קליין ומשם חזרה לאולם הכנסים בבניין העירייה.

המשתתפים צפו בסרטונים ובמצגות הסבר ונחשפו למידע רב אודות תהליכי התחדשות עירונית: החל מהקמת המנהלת לפני כשש שנים ודרכי עבודתה בהנהגת ראש המנהלת ניצה כרמלי, גיבוש מסמך מדיניות עירוני שאושר על ידי מועצת העיר, המשך בפעילות קהילתית חברתית בשטח מול תושבים ליצירת אימון לקידום תהליכי פינוי בינוי ועד להמחשת התהליכים מתכנון לביצוע. ההסברים ניתנו על ידי צוות המבואה: עטרה רוזנבלום בן בוכר, דיקלה אייזן וישראל פרץ. לאורך כל המפגש הודגש שיתוף הפעולה ההדוק בין המבואה, החברה הכלכלית לוד לבין העירייה באמצעות אגף ההנדסה ואגפי הקהילה השונים בעירייה וכל זאת בתמיכה מלאה של ראש העיר עו"ד יאיר רביבו שדוחף לפעילות רבה בתחום ורואה בהתחדשות עירונית בשכונת הוותיקות נדבך חשוב ביותר בקידום העיר לוד לשנים הבאות וחיבורם עם השכונות החדשות הנבנות מסביב לעיר. זה למעשה תמצית הרעיון המוביל להצלחה. 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: