יום חמישי, 28 בספטמבר 2023, י"ג תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

"כיכר הכדורים לוד" - מתמודד חדש בבחירות המקומיות בלוד!?

כיכר הכדורים בלוד, ממוקמת בלב שכונת בן גוריון, אם כי באופן רשמי שמה "כיכר מנחם בגין". ויש התומכים בתוקף בשמירה על הכינוי העממי שלה, "הביצים של מקסים". לפני כשנתיים וחצי, הכיכר הזו פרצה לתודעה הארצית באמצעות פרסומים  ברשתות החברתיות השונות. סרטונים ויראליים אחרונים ברשתות החברתיות הציגו את "כיכר הכדורים" בלוד כמשתתפת בלתי צפויה בבחירות לרשויות המקומיות בלוד. נשאלת השאלה: האם מדובר בעשייה רצינית, ומה הסיפור מאחורי "כיכר הכדורים" בלוד?

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

יח"צ

רמלודנט באר יעקב

השאלה העיקרית שנותרה עדיין ללא הכרעה היא: מה יהיה סדר הכדורים ברשימת המועמדים למועצה עד למקום השביעי? ואיזה כדור יסכים להתגלגל לראשות העירייה? את הרשימה ניתן להעביר למנהלת הבחירות, לא יאוחר ממחר 20.9.23

עם הזמן, "כיכר הכדורים" בלוד צברה נוכחות משמעותית ברשתות החברתיות השונות.  משכה עשרות אלפי עוקבים וצברה מיליוני צפיות. ואפילו הקימה  חנות מזכרות בלוד. 


כעת,  מדיווחים ברשתות החברתיות עולה כי "כיכר הכדורים" בלוד,  מצטרפת למערכת הבחירות המוניציפליות.  כדי להדגיש את רצינותם, "כיכר הכדורים" פרסמה מצע מסודר. בראשית הדברים הציגו ב"כיכר הכדורים" בלוד, נושא הקרוב ללבו של כל תושב לוד — הגיית שמה של העיר. ויכוח שהחל  בתקופת התנאים שהעיר היוותה עבורם, מקום מגורים קבוע, במשך עשרות שנים.

ב"כיכר הכדורים" לוד, טוענים כי מדובר בסוגיה מרכזית לעיר, כזו שאמורה להיפתר באמצעות משאל עם, שיאפשר לתושבים לקבוע את שמה הרשמי של העיר: לוֹד אוֹ לוּד ?

יתרה מכך, הכיכר מציעה לשנות את סמל העיר מהשער האיקוני לסמל כיכר הכדורים בלוד. 
אם כיכר הכדורים לוד אכן מתמודדת, זו תהיה פעם ראשונה בתולדות המדינה שיתמודד מועמד לא אנושי. מרגש לדעת שאירועים אייקונים שכאלו מתרחשים דווקא בלוד.


ביקשנו תגובה מ"כיכר הכדורים",  וזו תשובתם: "במהלך השנתיים האחרונות, כיכר הכדורים לוד עלתה והפכה לכיכר המפורסמת ביותר במדינה, מושכת אליה אינספור מבקרים בעירנו ושינוי התפיסה השלילית הרווחת. כיכר הכדורים לוד משמשת גשר בין קהילות מגוונות, מטפחת הרמוניה בלוד ובכל הארץ. באשר להשתתפותנו בבחירות לרשויות המקומיות, אנו כעת עובר הליך בדיקה משפטית, וללא ספק, תוצאות מבטיחות יופיעו. אנו מאחלים איחולים להצלחה לכל המועמדים."

בראש המצע של רשימת "כיכר הכדורים" מופיעה הדרישה להחליף את סמל העירייה!

הדרך קדימה נותרה לא ברורה, והזמן יגלה בסופו של דבר לא תוביל התפתחות ייחודית זו. דבר אחד בטוח — הבחירות בלוד מבטיחות להיות מסקרנות במיוחד ולא שגרתיות.

לטעימה ממערכת הבחירות של כיכר הכדורים לוד, הנה שיר הבחירות שלהם:

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: