יום שלישי, 05 במרץ 2024, כ"ה אדר א' ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט

חדשות לוד

לא מפותחים

הפיתוח בשכונה היוקרתית החדשה "נופי בן שמן" בלוד, על פניו אינו מתנהל כראוי. למרות שחלק מחברות הבנייה הבונות באתר, הודיעו כי הדירות יהיו מוכנות למסירה בחודש פברואר, המתחם נראה כאתר בנייה אחד גדול והפיתוח בו מתנהל בעצלתיים, דבר שיעכב את קבלת הדירות וימנע בימים אלו מדיירים להיכנס לדירות עם ממ"ד, דבר הגובל לפיקוח נפש. האם יעמוד ראש העיר יאיר רביבו בהבטחתו מהכנס האחרון עם הדיירים באומרו, כי פיתוח השכונה יהיה מוכן לאכלוס עד לינואר פברואר 2024?

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

דוד דבוש

עורך ראשי

בתמונה: שכונת נופי בן שמן כפי שנראית בימים אלו ללא פיתוח
בפאתיה המזרחיים של העיר לוד, במיקום נחשק ביותר, צצים בנייני בוטיק ומגדלי יוקרה של שכונת "נופי בן שמן", הנבנית על שטחי המושב בן שמן אשר סופחו לעיר לוד. השכונה החדשה והיוקרתית בבן שמן, שאמורה להיות שכונת הדגל של העיר לוד, אמורה להיות שכונה מודרנית, חכמה וירוקה שיש בה הכל:. נוף פסטורלי, נגישות לכל צירי התנועה המרכזיים – כביש 6, 40 ו-431, קרובה לירושלים ותל אביב ומתוכננים להיות בה מערכות אשפה משונעות תת קרקעיות, אגם אקולוגי, אמפיתאטרון, פארקים ושבילי אופניים, מרכזי תעסוקה ומסחר וכן חנויות לבילוי ופנאי לצד מוסדות חינוך וציבור, מעונות יום, גני ילדים, בתי ספר יסודיים ותיכונים, מועדון נוער, מרכז קהילתי, אולם ספורט, בית כנסת, מקווה, מוקדי בילוי ופנאי לכל המשפחה ועוד. החברות שבונות במתחם הינן החברות המובילות והגדולות במדינה כגון: "אאורה ישראל", "פרשקובסקי", "שיכון ובנוי" ועוד.

אמהמה? בימים האחרונים החלו דיירי הבניינים של חברת "אאורה", החברה הראשונה שבנתה במתחם, לקבל הודעות ובהם מודיעים להם, כי בחודש פברואר הקרוב, דירתם תהיה מוכנה והחברה תוכל למסור להם את מפתחות דירתם החדשה.

לצערנו, מסיור שעשינו באתר, ככל הניראה, המצב העגום בו נמצאים שלבי הפיתוח הסביבתי של השכונה מבחינת כבישים, מדרכות, מבני ציבור, פארקים וכדומה, לא יאפשרו זאת מכיוון שהמתחם ניראה כמו אתר בניה ולא ראוי לאכלוס.

כל הניסיון לומר שיש עיכוב בגלל המלחמה הוא לעג, שכן, המלחמה פרצה רק לפני כחודשיים והשכונה נבנית מזה שנים

לעיכוב מסירת הדירות ישנן השלכות רבות והבולטת ביותר היא התקופה בה אנו נמצאים שהינה גובלת בפיקוח נפש, כי רבים מרוכשי הדירות בשכונה מתגוררים כיום בדירות ללא ממ"ד ומצפים בכיליון עיניים להיכנס לדירות החדשות המצוידות בממ"ד. ישנם גם דיירים רבים שמכרו את דירתם לנוכח ההבטחות שניתנו על ידי ראש העיר בכנס שנערך נושא זה ובו הבטיח כי הפיתוח יסתיים עד פברואר 24.

מי שאמון על פיתוח השכונה היוקרתית והאטרקטיבית הינה עיריית לוד באמצעות החברה הכלכלית. לחברה הכלכלית הופרשו כספים בסכומי עתק של מאות מיליוני שקלים ששולמו מאגרות הפיתוח אותם שילמו הדירים ממיטב כספם. מיותר לציין שהכספים שוכבים בחשבונה של החברה הכלכלית וצוברים ריביות והצמדות בסכומים גבוהים מאוד.

נשאלת השאלה, מדוע לא נערכה החברה הכלכלית מבעוד מועד לפיתוח השכונה, והרי היו שנים רבות לכך?

כל הניסיון לומר שיש עיכוב בגלל המלחמה הוא לעג, שכן, המלחמה פרצה רק לפני כחודשיים והשכונה נבנית מזה שנים. עובדה נוספת שהמלחמה לא אמורה לעכב את הפיתוח היא, שלמרות המצב והמלחמה, חברות הבנייה אשר בונות שם ממשיכות לעבוד במלוא המרץ למרות המחסור בכוח אדם ובניגוד גמור לקבלני הפיתוח שאינם נמצאים בשטח, ואם הם מגיעים, אזי במספר של אנשים בודדים.

יתרה מכך, לפני כחודשיים התקיים כנס דיירים ובו התחייב ראש העיר לוד, מר יאיר רביבו, שעד חודש פברואר הם יסיימו עם הפיתוח של השכונה, והאזור יהיה מוכן. מה שלא נראה באופק.

לעיכוב מסירת הדירות ישנן השלכות רבות והבולטת ביותר היא התקופה בה אנו נמצאים שהינה גובלת בפיקוח נפש
 כי רבים מרוכשי הדירות בשכונה מתגוררים כיום בדירות ללא ממ"ד.

תמוה מאוד שלמרות הכספים הרבים השוכבים בחברה הכלכלית, מתחם זה נראה חסר פיתוח לחלוטין. כל כך מצער שפרויקט דגל של העירייה עם אוכלוסייה טובה וחדשה אינו מנוהל בצורה הראויה והטובה שצריכה להיות. כואב לראות שבערים סמוכות לנו, כגון העיר באר יעקב, בה נבנות שכונות שלמות וגדולות מספר מונים משכונת נופי בן שמן, שם הפיתוח מתנהל באופן מופתי ומקדים את האכלוס גם בימים אלו של המלחמה.

נשמח באם הגורמים הרלוונטיים ובראשם ראש העיר מר יאיר רביבו, יפסיקו להתעסק ביח"צנות, יתעשתו מהר וינסו למזער נזקים ויאיצו את פיתוחה של השכונה לטובת הדיירים והעיר.

להלן השאלות שהפננו בנושא זה לעיריית לוד

אדון נכבד שלום רב,

השבוע תתפרסם בעיתוננו "רמלוד פלוס" ובאפליקציה החדשותית "רמלודנט באר יעקב", כתבה העוסקת בניהול הכושל של פיתוח מתחם שכונת "נופי בן שמן" .

מבירור שעשינו עם מספר יזמים הבונים בפרויקט, הועלו טענות קשות בנוגע למועדי הפיתוח. ישנם גם מספר קבלנים, אשר לטענתם הדירות תהיינה מוכנות למסירה בחודשיים הקרובים, אך לא תימסרנה בעקבות עיכוב הפיתוח.

לעיכוב מסירת הדירות ישנן השלכות רבות והבולטת ביותר היא התקופה בה אנו נמצאים שהינה גובלת בפיקוח נפש, כי רבים מרוכשי הדירות בשכונה מתגוררים כיום בדירות ללא ממ"ד ומצפים בכיליון עיניים להיכנס לדירות שבהן יש ממ"ד.

תמוהה מאוד שלמרות הכספים הרבים השוכבים בחברה הכלכלית, מתחם זה נראה חסר פיתוח לחלוטין, כואב לראות שבערים סמוכות לנו, כגון העיר באר יעקב בה נבנות שכונות שלמות וגדולות מספר מונים משכונת נופי בן שמן, הפיתוח מתנהל באופן מופתי ובזמן.

גילוי נאות:
הנני אחד מרוכשי הדירות ב"נופי בן שמן" וכואב לי באופן אישי לראות את הניהול הכושל בפרויקט

העתקים:
ראש עיריית לוד - מר יאיר רביבו

מנכ"ל החברה הכלכלית – מר עשהאל גדות

תגובת עיריית לוד והחברה הכלכלית:

עיריית לוד וכלכלית לוד נמצאות בשיא ההיערכות לאכלוס הראשון הצפוי בשכונת נופי בן שמן בתחילת 2024. כל העת מתקיימות פגישות שוטפות והערכות מצב קבועות לבחינת המשך העבודה ופיתוח השכונה. נכון להיום, אנו פועלים למנוע עיכוב בלוחות הזמנים, ועושים כל מאמץ למנוע איחורים, זאת למרות הקשיים האובייקטיביים שגורמת המלחמה והמחסור החמור בכח אדם, וכן האתגר מול גורמי החיבור לתשתיות כמו חברת חשמל ובזק שעסוקים גם הם במלחמה.

בסך הכל, הפרויקטים הראשונים שצפויים להתאכלס בתחילת שנת 2024 מתקדמים כמתוכנן. הרשות יצרה קשר ישיר עם למעלה מ-80% מבעלי הדירות בפרויקטים אלו ונמצאת עימם בקשר רציף ומתן עדכונים שוטפים.

ויודגש כי ההתחייבות החוזית של החברה הכלכלית לפיתוח הוא שנת 2025 כך שחוזית אין עיכוב ואנו עושים כל מאמץ להקדים.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: