יום שני, 22 באפריל 2024, י"ד ניסן ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט

חדשות לוד

ניצחון ענק ליאיר רביבו בלוד!

יאיר רביבו זוכה לניצחון אדיר עם 65.5% ומסתער על הקדנציה השלישית שתמצב אותו כראש העיר עם הכהונה הארוכה ביותר בהיסטוריה של לוד, וכאחד מראשי הערים המוצלחים והמובילים במדינה!

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: יאיר רביבו מתקבל באהדה בסיום יום הבחירות בכניסה למטה

יאיר רביבו זוכה לניצחון אדיר עם 65.5% ומסתער על הקדנציה השלישית שתמצב אותו כראש העיר עם הכהונה הארוכה ביותר בהיסטוריה של לוד, וכאחד מראשי הערים המוצלחים והמובילים במדינה! 
יאיר רביבו: " נמשיך להוביל את המהפכה העירונית בכל תחומי החיים, נמשיך ונהפוך את לוד לעיר פורצת דרך, לעיר מדהימה שזכתה בתושביה הנפלאים. תסתכלו על קו הרקיע בלוד, הוא הולך להשתנות עם היקפי בינוי חסר תקדים - בשכונות חדשות ובדגש על השכונות הוותיקות, נקלוט עשרות אלפי תושבים חדשים, נסדיר את השכונות הערביות ונמשיך לחזק ערכים של שלום וחיים משותפים", אמר ראש העיר יאיר רביבו בנאום הניצחון, "תודה לכל תושבי העיר – אני אוהב את כולם, תודה לאלפי התומכים, למאות הפעילים, לכל חבריי לסיעה, ובמיוחד להוריי היקרים, לאחי חה"כ אליהו רביבו, לרעייתי יקירה ולכל משפחתי האהובה על הליווי, התמיכה והאהבה. אנחנו צועדים ל-5 שנים הכי טובות של לוד בהיסטוריה, בע"ה נעשה יחד ונצליח". 

 

העיר לוד תמיד ידעה מערכות בחירות סוערות ורוויות יצרים, עד אשר ב-2013 נבחר יאיר רביבו לראשות העיר, והקונצנזוס סביבו רק הלך והתרחב.

בחירתו של עו"ד יאיר רביבו ברוב עצום כבר ב-2013, הפיחה תקוות חדשות בלב תושבי העיר והחזירה את האמון של התושבים בעיר ובעירייה; רביבו זכה להערכה בקרב תושבי העיר, הצליח להוביל לשיפור מהותי בכל תחומי הפעילות העירונית, בתוך כך להרחבה ושיפור בשירות לתושב וזאת תוך שקיפות, יידוע התושב ושיתופו בנעשה בעיר ויצירת תרבות עירונית פתוחה, מעודדת ואתגרית יותר.

מאז נבחר לראשונה לראשות העיר, הביא עמו סדר יום חדש בפוליטיקה המקומית וביסס את מעמדו בזירה הציבורית, כאדם ערכי, משכיל, ישר ומקצועי, בעל כישורי מנהיגות, ניסיון ויכולת חשיבה, והביא בעיקר ל"שקט תעשייתי" בעיר לוד, רוויית הריבים והמחלקות שאפיינו אותה בעבר, טרם בחירתו.

בשנת 2018 נבחר רביבו לקדנציה שניה והוביל בחמש השנים האחרונות מהפכה עירונית ותנופת פיתוח חסרת תקדים שאת פירותיה, נראה כולנו בקדנציה החדשה לכהונתו.

עד שהגיעו הבחירות הנוכחיות שנדחו בשל המלחמה בעזה, מסוף אוקטובר 23 ונערכו ביום שלישי השבוע. כמו בכל הארץ, המלחמה בעזה הסיטה את תשומת הלב גם בלוד, אלא שהפעם, למרות אחוז ההצבעה הנמוך יחסית מהבחירות הקודמות, הציבור הלודאי הבין שהמערכה הנוכחית יכולה להשפיע על צביונה של העיר, נוכח תמיכת הרחוב הערבי במועמד השני -  יורם מרציאנו שניסה שוב את כוחו למרות שהובס ב-2013 ועזב אז את העיר לטובת אשדוד.

בעוד שרביבו שמר על קמפיין נקי וחיובי, בחר המועמד מולו לשלב בקמפיין שלו גם מסרים שליליים. יש המציינים כי המטה של מרציאנו הוא שהפיץ בציבור החרדי בערב הבחירות, חוברת מלאת שקרים, השמצות והכפשות כנגד יאיר רביבו, זאת במטרה לסכל את רצונו הצפוי של הבוחר החרדי לתמוך ברביבו, להטיל רפש ולהכתים את רביבו ואת פועלו הרב למען הציבור החרדי כמו לכלל תושבי העיר, אלא שהכל קרס לו מול העיניים.


בתמונה: איתו לאורך כל הדרך, עם רעייתו היקרה והאהובה יקירה

הניצחון של יאיר רביבו היה בטוח!
בכל אופן, הניצחון של יאיר רביבו היה בטוח! רביבו נתפס בעיני הציבור הלודאי כאיש ערכי, ישר והגון שמדבר בגובה העיניים. יכולתו של יאיר להיות קשוב לכל תושב ותושבת כמו גם יכולתו לאחד ולקרב לבבות בין גווני האוכלוסייה בעיר, היוו בין היתר את הסיבות העיקריות לאמון המחודש לו זכה מצד תושבי לוד. למן תחילת זרימת תוצאות הקלפיות, הניצחון של יאיר רביבו היה ברור עם למעלה מ-65% תמיכה (התוצאות אינן סופיות עד לספירת המעטפות הכפולות ורבים הסיכויים שרביבו יגדיל את הפער). בבחירה המחודשת ביאיר רביבו לראשות העיר - אשר תמצב אותו בסיום הקדנציה כראש העיר עם הכהונה הארוכה ביותר בהיסטוריה של לוד, נתנו תושבי העיר בידו שוב את המפתח להמשיך את המהפכה שתוביל את לוד להיות אחת הערים הטובות והחזקות במרכז הארץ.

"תודה לבורא עולם ולכל תושבי העיר"
עם היוודע התוצאות, הגיע יאיר רביבו למטה הבחירות שלו ברח' החשמונאים, שם התקבל ע"י מאות תומכיו הנלהבים. את נאום הניצחון פתח רביבו בדברי תודה: "תודה לבורא עולם, תודה לכל תושבי העיר – אני אוהב את כולם, תודה לאלפי התומכים, למאות הפעילים, לכל חבריי לסיעה, ובמיוחד להוריי היקרים, לאחי חה"כ אליהו רביבו, לרעייתי יקירה ולכל משפחתי האהובה על הליווי, התמיכה והאהבה".

יאיר רביבו לא שומר טינה, ומסר תודה גם ליורם מרציאנו, אך ציין את החוברת המבישה שהופצה בציבור החרדי ככל הנראה ע"י אנשי מרציאנו. "יש דברים שלא עושים"! הדגיש. "ניהלנו קמפיין נקי וחיובי בצל המלחמה בעזה, וכולנו נושאים תפילה לשלום חיילי צה"ל וכוחות הביטחון והחזרת כל החטופים במהרה".


בתמונה: אין כמו ברכה מההורים הנפלאים יעקב ואסתר. נשיקה לאימא, הספינג' בדרך..

ניצחון גם בגני איילון
חלק ניכר מנאומו הקדיש יאיר רביבו לציבור החרדי. "אני מודה לרבנים האמיצים ולאנשי הציבור הליטאי משכונת גני איילון. פחדתי מחילול ה', לאחר שקומץ קטן מאוד, קיצוני ביותר שהוביל מסע של הרס והשמצה ודאג להעביר לגדולי הדור בעילום שם, חוברת מלאת השמצות שרק הכפישה והכתימה אותי כשונא יהדות ובכך הצליחו לקבל מהם מכתב תמיכה במועמד השני. אין בליבי חלילה מילה נגד גדולי הדור, למרות ההחלטה שלהם" אמר רביבו, "אני מודה לציבור הליטאי המדהים בראשותו של המרא דאתרא של שכונת גני איילון, הרב ברוידא שליט"א, שפתח מטה עם עשרות רבות מחסידיו וקרא בקול גדול להצביע עבורי, ציבור ליטאי שיש בהם את הכרת הטוב, אהבת ישראל ואהבת העם, ולכן ניצחנו בגני איילון ובתוצאות מדהימות".


בתמונה: כולנו איתך, רביבו מקבל ברכה מאחת התושבות הותיקות של לוד

תוצאות (לא סופיות):
ראשות העיר:

יאיר רביבו 65.5%
יורם מרציאנו 34.5%

מועצת העיר:

הליכוד - יאיר רביבו – 4 מנדטים
ש"ס – בני סיתאלכיל – 4 מנדטים
אלנדא אלערבי - אקרם סקאללה-– 4 מנדטים
לוד ביתנו – אלוירה קוליחמן – 3 מנדטים
הציונות הדתית – יוסי הרוש – 2 מנדטים
לוד שלנו – הדר מילר – 1 מנדט
לוד אחת - יורם מרציאנו – 1 מנדט

חזון, מצוינות ומנהיגות: ראש העיר הנבחר של לוד, עו"ד יאיר רביבו
עו"ד יאיר רביבו הינו ראש העיר הנבחר ה-12 של העיר לוד מאז הקמתה (מלבד 3 יו"ר ועדות ממונות שכיהנו בעיר בשנים 2000- 2002, 2007- 2011, 2013-2011). יאיר רביבו, 48, נשוי ליקירה, אב ל-4 ילדים וסב לנכדה, תושב שכונת גני איילון בלוד. רביבו נולד בלוד והתחנך בביה"ס "הבנים" ובהמשך בתיכון "רמלה לוד", שירת ביחידת המודיעין 8200. באקדמיה הצליח באופן יוצא דופן להשיג 3 תארים ב-4 שנים כשאת כולם הוא סיים בהצטיינות ובתואר מצטיין דיקן הפקולטה. הוא בוגר תואר ראשון ושני במשפטים ותואר ראשון בערבית ומדעי המדינה, במהלך לימודיו נבחר לכהן כיו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת בר אילן. בעבר שימש יאיר רביבו כמנכ"ל וגזבר של המועצה המקומית ירוחם וב-6 השנים שקדמו למינויו כמנכ"ל העירייה, שימש כמנהל רשת המתנ"סים בעיר, אותה שיקם בהצלחה לאחר קריסת הרשת הארצית. באפריל 2011 מונה עו"ד יאיר רביבו ע"י מאיר ניצן לתפקיד מנכ''ל עיריית לוד. בתקופת כהונתו כמנכ"ל עיריית לוד. יחד עם ניצן הוביל רביבו שינויים והישגים בהם הבראת העירייה מבחינה תקציבית תוך הפיכתה מעירייה גירעונית לעירייה בעלת איתנות פיננסית עם עודף תקציבי מצטבר. עם סיום כהונתו של ניצן ב-2013, נבחר יאיר רביבו לראשונה לראשות העיר.

יאיר רביבו בעל תודעת שליחות עמוקה, אשר בכל תפקידיו הציבוריים ובמשך שנים ארוכות, לא דבק בו רבב, החל מתפקידו כיו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת בר-אילן, בהמשך כמנכ"ל עיריית ירוחם, מנכ"ל רשת המתנ"סים בלוד, מנכ"ל עיריית לוד ועד לתפקידו כראש העיר. חרף צניעותו ואישיותו הקורנת והלבבית, ניחן יאיר רביבו במרפקנות ובנחישות כמי שיודע להגדיר באופן ברור ומוחשי את מטרותיו, להכריע ולקבל החלטות קשות באומץ רב על אף הסיכון, ומעל לעל לשמש דוגמא אישית. הוא שוחר אמת וצדק, זהיר, אחראי, ומקפיד על כללי המינהל התקין ועל כל חריגה קלה כבחמורה, לבל תקרה, נקי כפיים ונאמן לנורמות אתיות ראויות ביותר, פועל בשיקול דעת וללא משוא פנים בכל דבר ועניין.

אין ספק כי יאיר רביבו כבר הצליח להיכנס ללב הקונצנזוס של תושבי לוד ברמה המקומית, ושל מקבלי ההחלטות בממשלת ישראל ברמה הארצית, ולזכות בהערכה שממצבת אותו כאחד מראשי הערים המוצלחים והמובילים במדינה. ויש לו את כל המאפיינים שעושים אותו לראש עיר מצליח, עם חזון מוגדר וברור, מצוינות ניהולית, שקיפות ופתיחות, יוזמה וחדשנות, ייצוגיות מרשימה, ומעל לכל כאמור, טוהר מידות והקפדה על מינהל תקין. לכך תוסיפו את הפתיחות והאנושיות שבו, אישיותו הקורנת והלבבית והעובדה שהוא מדבר עם התושבים בגובה העיניים, כל אלה הופכים אותו למנהיג אמיתי, והציבור הלודאי גומל לו בהתאם ומרעיף עליו אהבה מכל עבר. לוד בהנהגתו של רביבו הופכת יותר ויותר לעיר אטרקטיבית למגורים ולתעסוקה. בעשור האחרון בראשותו, הפכה לוד מעיר מנומנמת שרבים עזבו אותה, לעיר צומחת שקרובה כבר ל-100 אלף תושבים, בעלת פוטנציאל כלכלי אדיר, ולעיר שוקקת חיים עם פעילויות תרבות ומופעים ברמה הכי גבוהה שיש. המהפכה העירונית שהוא מוביל בשיאה, העיר בתנופה והקופה מאוזנת. מצבה הפיננסי של העירייה מעולה, איכות השירותים המוניציפאליים עלתה מדרגה, איכות החיים בלוד שופרה לאין ערוך, והעיר בצמיחה כמעט בכל היבט.

יאיר רביבו, ראש עיר צעיר ונמרץ שלא מפסיק לחלום, אך גם להעז ולהפוך את החזון למציאות, תוך שהוא סוחף ורותם אחריו רבים בתוך העיר ומחוצה לה, לקידום והגשמת הפרויקטים הרבים. אם תשאלו אותו, אין ספק שהחיוך על פניהם של התושבים וגאוות היחידה שהתחזקה בהם, ממלאים אותו שמחה, אולי יותר מכל. לדידו תושבים מאושרים שגאים בעירם, הם שעושים את ההבדל והם הביטוי להשקעה האדירה בעיר.

בתמונה: מתוך הקמפיין של יאיר רביבו – יחד ננצח!

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
יאיר רביבו
מרסלה | 17:52   28.02.24