יום חמישי, 30 במאי 2024, כ"ב אייר ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט

חדשות לוד

בטקס מרגש הוסר הלוט: אצטדיון טוטו לוד ע"ש בני רגב

בערב שהוקדש לציון 40 שנה לגביע המדינה הראשון והיחיד ללוד ובטקס חגיגי בהשתתפות בני משפחה, אורחים, נכבדים, אישי ציבור ובכירים מעולם הספורט והכדורגל בישראל – נקרא אצטדיון העירוני טוטו לוד ע"ש בני רגב שיחי' – ראש העיר לוד לשעבר.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: הבהסרת הלוט מעל השלט החדש שינציח את פועלו של רגב למען הספורט בלוד. משמאל: בני רגב עם גביע המדינה בו זכתה הפועל לוד ב-1984

בין האישים, המאמנים, השחקנים והחברים, הגיעו, בין היתר, ח"כ ניסים ואטורי, סגן יו"ר הכנסת, יעקוב בנודיס, שבמשך, 16 שנים עמד בין הקורות בהפועל לוד, ארז בנודיס הבן, שמאמן כיום את עירוני מודיעין מליגה א' דרום, יצחק נעמן, בלמה של הפועל לוד בעבר, פיני בלילי, שחקן הפועל תל אביב בעבר וליגה ג' בהווה, איציק זוהר, שחקן עבר במכבי תל אביב, פרשן כדורגל ואיש ריאליטי, דוד אמסלם, הבית"רי מהאגדות, עופר שטרית, החלוץ שגדל בהפועל לוד והגיע עד למכבי חיפה, איתה הניף את גביע המדינה בעונת 94/95.

עוד הגיעו לכבד את המעמד: פליקס חלפון, שזכה בגביע המדינה עם הפועל תל אביב בעונת 98/99, אוהד קדוסי, השחקן שפרש וכיום מאמן בקבוצת הנוער של הפועל תל אביב, משה סיני, כדורגלן העבר, שחקן נבחרת ישראל ומאמן-פרשן בהווה, ירון דרורי, שחקן הקישור מן העבר של מכבי תל אביב, מוטי חביב, עיתונאי ופרשן כדורגל שגם הנחה במקצועיות את הטקס. רונן פרץ, מנכ"ל משרד הפנים, יסמין גרודמן, אשתו של יענקל’ה ז"ל שאימון בלוד, מיכאל ויסמן, סמנכ"ל הפועל, ומהנדס האצטדיון שליווה את הקמתו בעבר, מנשה דגן.

גם מהמגזר הערבי הגיעו לכבד את בני רגב, שטיב היחסים ביניהם במרוצת השנים ועד היום היה בין הטובים שידעה לוד.

בתום טקס הברכות והסרת הלוט, נערך משחק ראווה בין ותיקי הפועל לוד לבין ותיקי מכבי תל אביב ונבחרת ישראל.

בני רגב (79) כיהן כראש העיר לוד בשנים 1996–1998 ובשנים 2002–2007, וכמו כן כיהן במשך שנים ארוכות כסגן ראש העיר, כממלא מקום ראש העיר וכחבר מועצת העיר. הוא החל את פעילותו הציבורית כמנהל קבוצת הכדורגל הפועל לוד החל מהמחצית השנייה של שנות ה-70. בשנים בה ניהל את הקבוצה היא העפילה מליגה ב' ב-1978 לליגה א', העפילה לליגה הארצית ב-1979, והשלימה עליית ליגה פעם שנייה ברציפות. ב-1982 העפילה לליגה הלאומית, אז הליגה הבכירה של ישראל, לראשונה אחרי 17 שנים. רגב הוביל את הקבוצה ב-1984 לזכייה היסטורית בגביע המדינה בכדורגל, בהדרכתו של המאמן דרור קשטן (ז"ל).

רגב אשר כונה "האיש החזק בכדורגל בלוד", שימש בעבר כיו"ר הוועדה המקצועית של ההתאחדות לכדורגל וכחבר הנהלת ההתאחדות, עתיר זכויות בכל הקשור לקידום הספורט בעיר בכלל והכדורגל בפרט, כמי שפעל ותרם רבות להקמת האצטדיון העירוני טוטו לוד, ולפיכך החליטה ועדת שמות של העירייה לכבד ולהוקיר את פועלו ותרומתו לספורט בקריאת אצטדיון טוטו לוד על שמו, בצירוף איחולים לבריאות איתנה ואריכות ימים ושנים.

ראש העיר – עו"ד יאיר רביבו ציין, כי "העיר לוד והפועל לוד היו מפעל החיים של בני, הוא סייע והקדיש את מרבית חייו למען העיר ותושביה, איש חם ואוהב ודמות אבהית שהטביע את חותמו המשמעותי בספורט בלוד בכלל ובכדורגל בפרט". רביבו איחל לבני בריאות איתנה ואריכות ימים ושנים, וכן להפועל לוד שהוא כל כך אוהב, להחזיר עטרה ליושנה ולהעפיל בע"ה לליגות הבכירות בישראל.


בתמונה: רגע מרגש. רגב באמירת תודה למשתתפים שבאו לטקס - על המגרש ולצד השחקנים

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
2
בושה פעם שנייה
יוסף | 06:42   22.04.24
1
בושה
אולמרט | 16:43   21.04.24