יום שני, 17 בינואר 2022, ט"ו שבט ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות שדות דן ברמלוד נט באר יעקב

חדשות עמק לוד, דן

דוד יפרח: "שדות דן-זה הבית שלי ושל כל תושבי המועצה, דתיים וחילוניים כאחד!"

דוד יפרח,  עומד בראשות המועצה האזורית "שדות דן" כבר שמונה שנים, וניכר מאוד כי המועצה שקיימת משנת 1952 לבשה בשנים האחרונות פנים חדשות, אשר שינו כמעט עד בלי הכר, את פניהם של תשעת היישובים המרכיבים את המועצה אשר מיתגה את עצמה ולא רק בזכות שמה החדש "שדות דן" שכבש את השם הישן "עמק לוד".

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

קיימתי ריאיון קצר עם דוד, כדי לסכם את השנה השמינית שלו כראש המועצה האזורית "שדות דן" ולמדתי כבר בראשית הריאיון כי הקהילה המאוד מגוונת של תשעת היישובים, זכו בנציג ציבור מזן מיוחד שלצערנו, מעטים שכמותו בחרו לשרת את הציבור כראשי עיר או מועצות.

איך הצלחת לגשר בין כל המגזרים הקיימים ביישובים השונים, לפעול ביחד תחת אותה קורת גג?

"כידוע, יש לנו תשעה יישובים, בהם חיים יחד קהילות על פי תורת ישראל ברמות שונות, חרדים וחרדים פחות וכמובן גם מסורתיים וחילוניים. כולם מכבדים האחד את השני. המועצה בראשותי יחד עם תשעת הוועדים המקומיים, פועלים בשיתוף פעולה מלא ללא כל הפליה. קיימנו רבי שיח סביב שולחנות עגולים, דבר שעזר לכולם להבין את הצרכים של כל קהילה וקהילה."

איך השפיע שינוי שם המועצה מ"עמק לוד" ל"שדות דן" על התושבים?

"קיימתי משאל פרטי בין תושבים, ולפי התשובות הבנתי כי שינוי השם יכול להועיל ולהוביל את המועצה למיתוג יותר חיובי עד כדי קבלת הכרה של רוב הציבור ברחבי הארץ. לשמחתי התהליך לבחירת השם החדש, היה מוצלח ונכון. רוב התושבים השתתפו בהליך שנעשה באופן מקצועי והשם שנבחר "שדות דן" נכנס היטב למודעות. רוב השרים הוותיקים והחדשים ביקרו אצלנו, וכל אחד מבין כי המועצה הזאת נמצאת במקום הנכון וכדאי לעזור לה לבצע את תוכניותיה."

איך גרמת למועצה שבראשותך, להיות פופולרית ומוכרת כמעט לכל אחד בארץ?

"זה קשור למיתוג שבו התחלנו עם שינוי השם של המועצה, ועצם בחירתי לתפקידים אשר עזרו לי לקדם נושאים שונים ולהפוך את המועצה למקום חשוב כמעט בכל משרדי הממשלה."

מהם  התפקידים שאליהם נבחרת?

"אני מכהן כיו"ר מט"ש  "איילון" – מפעל לטיהור שפכים של איגוד ערים "איילון". היישובים המאוגדים במט"ש "איילון" הם: מודיעין, רמלה, שדות דן, מטה בנימין, מודיעין עילית, שוהם, חבל מודיעין, באר יעקב, בית דגן ולוד.

כמו כן אני משמש כיו"ר ניקוז "ירקון" המאגד 39 יישובים וביניהם גם העיר תל-אביב."

מהו החלק בתקציב השנתי של המועצה שאתה מייעד לנושא החינוך?

"כמו תמיד, 50% מהתקציב מוקדש לנושא החינוך. החינוך אצלי ואצל כל עמיתי במועצה ואצל כל חברי הוועדים המקומיים, עומד בראש סדר העדיפות, כי אצלי כמו אצל כל אלה שהזכרתי, אני מתעסק בעיקר – הנשמה של הילדים.

אחוז הזכאות לבגרות עומד על 96.4% ומוסדות החינוך השונים נאים ומשרתים היטב את כל הקהילה מגיל שלושה חודשים ועד כיתה י"ב.

גם האזרחים הוותיקים נהנים מפעילויות רבות ומגוונות במועדונים לגיל השלישי בכל יישובי המועצה. 

במסגרת פעילות התרבות משתתפת המועצה בפעילות תרבות קבועה ובפעילות חד פעמית. המועצה משתתפת במימון אירועים לתושבים, מסיבות, סדנאות, ימי עיון וכן בפעילות החוגים לילדים על מנת להוזיל את השתתפות ההורים בחוג.

כמו כן המועצה מארגנת לגיל הזהב פעמיים בשנה נופש בבית מלון בארץ (בד"כ בים המלח) וכן מסבסדת חלק מעלויות הנופש וזאת במטרה לאפשר לכל מי שרוצה להשתתף.

במסגרת מועדוני גיל הזהב הקיימים במושבים משתתפת המועצה בפעילות החוגים המופעלים במועדון וכן באירועים לפני כל חג.

אני ממש גאה על כך שרבים הם היישובים המתקנאים בנו, בעיקר על מה שאנחנו עושים למען הגיל השלישי."

ברכות על הגדלת החניון הכי גדול במדינה: "חנה וסע-שפירים", החוסך הרבה פקקים וכסף מציבור הנהגים! תושבי האזור חוסכים בזכות "שדות דן" את תשלומי החנייה ואת אגרת הגודש הצפויה להעשיר את תקציב עיריית תל-אביב.

"שירות 'חנה וסע-שפירים',  כידוע שוכן בשטח השיפוט של 'שדות דן', ואני שמח להיות שותף לעושים למען הפחתת הפקקים בדרך לת"א ובתוכה. כמו כן חוסך זמן  לציבור הנהגים המשתמשים ב'חנה וסע-שפירים',  מאפשר להגיע לתל-אביב או לרמת גן ללא תשלום, באמצעות שירות ההסעות שמפעיל הנתיב המהיר (שאטלים).

החניון, הממוקם על כביש 1 בסמוך למחלף שפירים מכיל כ-2,000 מקומות חנייה, ובקרוב יתווספו 2000 מקומות חניה נוספים.
בחניון ה"חנה וסע" הוקם מבנה המתנה ובו בית-קפה, חנות נוחות ושירותים לרווחת הנוסעים והנהגים."

לסיום, האם יש נושא שאתה רוצה לציין מרשימת התוכניות שלך לעתיד הקרוב?

"בקרוב מאוד אמורה להסתיים תקופת ההפקדה של LODANCATION - התוכנית המשותפת ללוד ולמועצה האזורית "שדות דן" לפיתוח אזור התעסוקה המוביל במרכז הארץ בין מושב ניר צבי לאזור התעשייה הצפוני בלוד.

המטרות של התוכנית:  משיכת עסקי עוגן חדשים, מיתוג העיר לוד והמועצה האזורית 'שדות דן'.  זהו 'הדבר הגדול הבא'! ניהול חכם, מתקדם ויעיל של המתחם המשותף ללוד ולמועצה האזורית 'שדות דן', שיתבצע באמצעות מינהלת משותפת אוטונומית. LODANCATION - מותג בפני עצמו. התוכנית תכלול 2000 דונם בשימוש מעורב פעיל מבוקר עד לילה.  2.5 מיליון מ"ר לתעסוקה, מסחר, מלונאות, אחסנה  ומלאכה, וכ-4000 יחידות דיור. שתי תחנות רכבת, נת"צים, חיבור לכביש 1 ו-40 ,רק"ל ומטרו,  וכל זה בקירבה לנתב"ג.

פרט לתוכנית המדהימה הזאת, חברת הנדל"ן 'אמות' של נתן חץ, רכשה את המרכז הלוגיסטי בצריפין בסכום העולה על 1.5 מיליארד ש"ח, בכוונה להשביח באופן משמעותי את המתחם בשנים הקרובות. כידוע השטח הזה נמצא אף הוא על שטח השיפוט של המועצה האזורית 'שדות דן'. "

עד לסיום הקדנציה השנייה שלי בראשות המועצה, אני מתכוון להפוך את המועצה האזורית 'שדות דן' למועצה הכי חשובה והכי חזקה בארץ!

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: