יום שלישי, 28 ביוני 2022, כ"ט סיון ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות שדות דן ברמלוד נט באר יעקב

חדשות עמק לוד, דן

"שדות דן" צועדת בביטחה ומיישמת את תוכניותיה כמובטח

בשבועות האחרונים השיגה המועצה מספר יעדים  אסטרטגיים אשר ישפיעו משמעותית לטובה על עתידה הכלכלי.  ראשית,  המועצה פעלה בותמ"ל בשיתוף עם העיר לוד, לקידום התוכנית לאזור המסחר והתעסוקה המשותף,  והוא אכן יאושר בתקופה הקרובה. כמו כן, המועצה זכתה בהישג נוסף וחשוב - הוצאת מתחם דהמש משטח השיפוט של המועצה האזורית שדות דן והעברתו לשטח השיפוט של העיר רמלה.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בשבועות האחרונים השיגה המועצה מספר יעדים  אסטרטגיים אשר ישפיעו משמעותית לטובה על עתידה הכלכלי. 
ראשית,  המועצה פעלה בותמ"ל בשיתוף עם העיר לוד, לקידום התוכנית לאזור המסחר והתעסוקה המשותף,  והוא אכן יאושר בתקופה הקרובה.
 כידוע מדובר בתוכנית שהיקפה המצטבר הינו 2.5 מיליון מ"ר המיועדים לעסקים, אחסנה, פנאי וכו', ובנוסף היא מיטיבה עם הקרקעות של היישובים זיתן ואחיעזר הצמודי דופן למתחם. 
כמו כן, חתמה ואישרה שרת הפנים, השרה איילת שקד, את ההסכמים לחלוקת הכנסות  בין המועצה לעיר לוד. בחתימתה נתנה השרה הלכה למעשה, תוקף משפטי לקיומם של ההסכמים כלשונם, ולפיהם תהנה קופת המועצה מהכנסות מהיטלי השבחה וארנונה,  וזאת החל משלב הקמת איזור התעשייה.


 הישג נוסף וחשוב,  הינו הוצאת מתחם דהמש משטח שיפוט המועצה לעיר רמלה. כידוע מדובר במתחם ובו מתגוררים בני מיעוטים, ב - 80 בתי אב אשר כולם בלתי חוקיים, ללא היתרים, והוקמו על קרקע חקלאית מוכרזת. אני מברך את משרד הפנים על ההחלטה המושכלת והראויה, במיוחד לנוכח העובדה כי למועצה אין מנגנונים לטיפול  באוכלוסיה ערבית לעומת שתי הרשויות הסמוכות אליה,  אשר הינן ערים מעורבות מיום הקמתן. בהחלטתה זו מנעה שרת הפנים השתת הוצאות כספיות כבדות על תקציב המועצה.


דוד יפרח, ראש המועצה האזורית שדות דן: "כאן המקום להודות מקרב לב לצוותי המקצוע בראשות מנכ"ל המועצה מר שאול צבעוני, אשר השקיעו מאמצים רבים ולמדו את הסוגיות שעל הפרק לעומקן, הכינו נייר עמדה וסייעו לי לייצג את המועצה כראוי תוך שמירה על האינטרסים שלה.
כמו כן אני רואה זכות נעימה להודות לחבריי בנימין ליפשיץ ומוטי מגער על פעילותם הענפה במסגרת הוועדה המיוחדת שהקמתי לעניינים אלה ותרומתם להשגת המטרות, וכן לחברי ירון שרף מוועד מקומי חמד על התגייסותו ונכונותו לסייע בידי בכל זמן נתון."

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: