יום חמישי, 28 בספטמבר 2023, י"ג תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות שדות דן ברמלוד נט באר יעקב

חדשות עמק לוד, דן

תושבי כפר חב"ד החליטו לפתור בעצמם את בעיית הגניבות, לא מחכים למשטרה!

לאחר גל של גניבות ופריצות לבתים בישוב כפר חב"ד, תושבי הכפר החליטו להילחם בגנבים בכוחות עצמם. התושבים, אשר חשדו כי האחראים לגניבות הם הפועלים הפלסטינים העובדים באתרי הבניה בכפר, התאספו השבוע ביום ראשון לגשת לפועלים ולפתור את הבעיה. כמאה מתושבי כפר חב"ד הגיעו בשעת לילה לאתר בניה בו לנו פועלי בניין, יחד עם נציגים מהנהלת הישוב ואמרו כי הגיעו כדי לדבר איתם.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: פועלים ערבים מסתננים לתוך ישראל. צילום: AFP

גניבות רכב ופריצות לבתים באזורים בהם עובדים פועלים מאזור איו"ש הפכו לתופעה.

התושבים שהגיעו ספרו לפועלים ולמעסיקיהם כי יציאה והליכה של הפועלים מעבר לשעות העבודה ברחבי הכפר אינה נראית להם, בייחוד בעקבות גל הגניבות שפוקד לאחרונה את האזור. בתום השיח המשותף הגיעו התושבים והעובדים לשורה של הבנות. בין היתר הוסכם כי הפועלים לא יסתובבו ברחבי הכפר ולא יביאו למקום חברים. כמו כן לא ייסעו בשבתות ולא ישמיעו מוזיקה.

מי שהוביל את הפעילות היה משה גוטמן, יו"ר קבוצת 'מתנדבים בכפר' שהסביר כי "בחודשים האחרונים, בשל כל מני התחלות בנייה בכפר חב"ד, אנחנו רואים כניסה של המון פועלים. בעקבות זאת הגיע גם גל של גניבות ופריצות לבתים ברחבי הכפר. אני זה שמגיע לבתים שנפרצים, ורואה את התסכול שנגרם מכך שרכוש רב נגנב, וכן את עוגמת הנפש הרבה. ביום ראשון השבוע נגנב רכב של תושב אחד. לכן יצאנו לאחד מאתרי העבודה כדי להפגין ולהבהיר שאנחנו לא ניתן להפקרות הזאת להמשיך".

גניבות רכב ופריצות לבתים באזורים בהם עובדים פועלים מאזור איו"ש הפכו לתופעה. השבוע ביום ראשון לפנות בוקר שוטרי תחנת רמלה, הסמוכה לכפר חב"ד, קבלו דיווח על גניבת כלי רכב מרחובות. השוטרים הציבו מחסום בציר ראשי בכניסה לעיר, זיהו את כלי הרכב החשוד כגנוב נוסע לכיוונם ועצרו את החשוד, תושב השטחים בשנות הארבעים לחייו ללא אישור שהייה בארץ או רישיון נהיגה.

בתום חקירתו הגנב נכלא ומעצרו הוארך לבקשת המשטרה בבימ"ש עד למחר 21.6.23 . בנוסף, שוטרי תחנת רמלה עצרו השבוע ביום שני לפנות בוקר חשוד נוסף תושב השטחים בשנות השלושים לחייו שהוא נוהג בכלי רכב שנגנב הלילה מרחובות ללא אישור שהייה בארץ וללא רישיון נהיגה. בכוונת המשטרה להביאו היום בפני בית המשפט בבקשה להאריך מעצרו, בהתאם לצורכי החקירה וממצאיה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: