יום חמישי, 28 בספטמבר 2023, י"ג תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות שדות דן ברמלוד נט באר יעקב

חדשות עמק לוד, דן

"מעבדת הדמיון" - מרחב תגליות אינטראקטיבי בשלב ראשון בבתיה"ס: תורת משה וניר צבי.

זה הזמן לשכוח לרגע את הכיתה כפי שהיא נראית במאה השנים האחרונות - כיתה, שולחנות, כסאות, לוח ומורה שעומד/ת בפני הכיתה ומסביר/ה את החומר והתלמידים יושבים בכיתה ומנסים לעקוב אחרי ההסברים ומסכמים את השיעור במחברת. כעת תארו לעצמכם שאתם נכנסים לכיתה ללא לוח וללא שולחנות, המורה נכנסת מעמעמת את האור ועל הקירות מופיעה סביבה לימודית  בכל תחום  שרק ניתן לדמיין וברגע אחד מעבירה את הכיתה אל תוך מערת האדם הקדמון, הכותל ומנהרותיו או לעולמם של אלה החיים בקרקעית הים, ובזמן שהמורה מעבירה את השיעור ואת הפרטים החשובים, על הקירות מופיעים הסברים ומשימות, והילדים יכולים לדמיין, לגעת ולהשתתף באופן פעיל בשיעור.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

זוכרים את הימים שלנו כתלמידים בבית הספר? הם ככל הנראה נראו  פחות או יותר כפי שהם נראים היום, כלומר - כיתה, שולחנות, כסאות, לוח ומורה שעומד/ת בפני הכיתה ומסביר/ה את החומר והתלמידים יושבים בכיתה ומנסים לעקוב אחרי ההסברים ומסכמים את השיעור במחברת.
כעת תארו לעצמכם שאתם נכנסים לכיתה ללא לוח וללא שולחנות, המורה נכנסת מעמעמת את האור ועל הקירות מופיעה סביבה לימודית  בכל תחום  שרק ניתן לדמיין וברגע אחד מעבירה את הכיתה אל תוך מערת האדם הקדמון, הכותל ומנהרותיו או לעולמם של אלה החיים בקרקעית הים, ובזמן שהמורה מעבירה את השיעור ואת הפרטים החשובים, על הקירות מופיעים הסברים ומשימות, והילדים יכולים לדמיין, לגעת ולהשתתף באופן פעיל בשיעור.

ראש המועצה האזורית שדות דן, דוד יפרח: "תושבים יקרים, אני שמח לשתף אתכם שבימים אלה נחתם הסכם בין המועצה לקרן "אתנה" להקמת שתי מעבדות דמיון אשר יוקמו בשלב ראשון בבתי הספר תורת משה וניר צבי.
מעבדות דמיון אלה הינן  מרחב תגליות אינטראקטיבי לבניית כישורי חיים לעתיד  בעזרת טכנולוגיות חדשניות שייכנסו לבתי הספר בתוך מבנה ייעודי שיותאם וישמש ככיתת לימוד חדשנית, ובכך נרחיב את אפשרויות הלמידה לאפקטיביות יותר עבור התלמידים. הן יחשפו את התלמידים לעולמות מגוונים של ידע דרך למידה חווייתית בסביבה טכנולוגית מתקדמת כמו סיורים וירטואליים, תמונות סרטונים ועוד. המעבדות מעודדות ומעצימות את הילדים לפתח כישורים ויכולות הרלוונטיים למאה ה-21 בכלל תחומי הלמידה הפדגוגיים.
סקרנים? גם אנחנו... מחכים לכם באחד בספטמבר!"

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: