יום ראשון, 01 באוקטובר 2023, ט"ז תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות שדות דן ברמלוד נט באר יעקב

חדשות עמק לוד, דן

"מעבדת הדמיון" - מרחב תגליות אינטראקטיבי בשלב ראשון בבתיה"ס: תורת משה וניר צבי. - חדשות שדות דן ברמלוד נט באר יעקב

"מעבדת הדמיון" - מרחב תגליות אינטראקטיבי בשלב ראשון בבתיה"ס: תורת משה וניר צבי.

זה הזמן לשכוח לרגע את הכיתה כפי שהיא נראית במאה השנים האחרונות - כיתה, שולחנות, כסאות, לוח ומורה שעומד/ת בפני הכיתה ומסביר/ה את החומר והתלמידים יושבים בכיתה ומנסים לעקוב אחרי ההסברים ומסכמים את השיעור במחברת. כעת תארו לעצמכם שאתם נכנסים לכיתה ללא לוח וללא שולחנות, המורה נכנסת מעמעמת את האור ועל הקירות מופיעה סביבה לימודית  בכל תחום  שרק ניתן לדמיין וברגע אחד מעבירה את הכיתה אל תוך מערת האדם הקדמון, הכותל ומנהרותיו או לעולמם של אלה החיים בקרקעית הים, ובזמן שהמורה מעבירה את השיעור ואת הפרטים החשובים, על הקירות מופיעים הסברים ומשימות, והילדים יכולים לדמיין, לגעת ולהשתתף באופן פעיל בשיעור.

תושבי כפר חב"ד החליטו לפתור בעצמם את בעיית הגניבות, לא מחכים למשטרה! - חדשות שדות דן ברמלוד נט באר יעקב

תושבי כפר חב"ד החליטו לפתור בעצמם את בעיית הגניבות, לא מחכים למשטרה!

לאחר גל של גניבות ופריצות לבתים בישוב כפר חב"ד, תושבי הכפר החליטו להילחם בגנבים בכוחות עצמם. התושבים, אשר חשדו כי האחראים לגניבות הם הפועלים הפלסטינים העובדים באתרי הבניה בכפר, התאספו השבוע ביום ראשון לגשת לפועלים ולפתור את הבעיה. כמאה מתושבי כפר חב"ד הגיעו בשעת לילה לאתר בניה בו לנו פועלי בניין, יחד עם נציגים מהנהלת הישוב ואמרו כי הגיעו כדי לדבר איתם.

"צרורות ירי מעל הראש, התושבים רועדים מפחד": האלימות בלוד זולגת למושב ניר צבי - חדשות שדות דן ברמלוד נט באר יעקב

"צרורות ירי מעל הראש, התושבים רועדים מפחד": האלימות בלוד זולגת למושב ניר צבי

תושבי ניר צבי סובלים תקופה ממושכת מקולות הירי מלוד השכנה, וראש המועצה מתאר שגרה של פחד: "ירי מסביב לשעון בכל שעות היממה, כבר יודעים להבחין בין ירי שמחה לירי פלילי". גם חומה שנבנתה לפני יותר מעשור לא עוזרת: "איבדנו אמון במשטרה, צריך טיפול שורש ברמה ארצית." הכתבה פורסמה לראשונה אתמול (שלישי) בערב באתר YNET ע"י מאיר תורג'מן.

דוד יפרח: "המועצה הקימה 'סיירת ניקיון' בשיתוף הוועדים ביישובים, למען היישובים!" - חדשות שדות דן ברמלוד נט באר יעקב

דוד יפרח: "המועצה הקימה 'סיירת ניקיון' בשיתוף הוועדים ביישובים, למען היישובים!"

"סיירת הניקיון"  כוללת רכב עם סייר, המגיעה ליישובים ומבצעת עבודות ניקיון שוטפות, כמו ניקיון פינות המיחזור, פינוי מפגעים שונים מהרחובות, שטיפת מדרכות ועוד. למיזם, אשר ממומן על ידי המועצה בשיתוף וועדי היישובים, מטרה אחת והיא שיפור ושידרוג חזות היישובים והרחבת המודעות לסביבה נקייה ואיכותית.

דוד יפרח: "יישובי שדות דן, מתחדשים ולובשים פנים חדשות!" - חדשות שדות דן ברמלוד נט באר יעקב

דוד יפרח: "יישובי שדות דן, מתחדשים ולובשים פנים חדשות!"

גאווה מקומית לראות את אלה לצד אלה צומחים ומחדשים בכל היישובים ובשיתוף הוועדים המקומיים. מועדון הנוער אשר נבנה במושב חמד, פיתוח תשתיות וגינון בכפר חב"ד, חידוש והקמת כביש ומדרכה בניר צבי, הסבת תאורת רחוב לתאורת לד בגנות, התקנת שולחנות מדגם "טופבול" (Top ball) בכל מרכזי היישובים, תכנון מועדון נוער בזיתן, תכנון מרכז חדשנות ויזמות ביגל, השלמת תכנון לביצוע הסדרת שני צמתים בצפריה, שיפוצים ושדרוגים בבתי הספר ועוד.